پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به سایت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
حمل بار هوايي
نوشته شده در ۲۱ مهر ۱۳۹۸
ساعت : ۰۴:۳۰:۲۵
نویسنده : محمود اشتري
نظرات (0)

حمل بار هوايي


روش هاي مختلفي براي حمل و نقل و حمل بار وجود دارد حمل بار هوايي ، حمل بار زميني ، حمل بار دريايي .
همه روش هاي فوق مزيت ها و معايب خاص خودشان دارند در حمل بار به صورت هوايي ، حمل بار به صورت سريع انجام مي شود و كالا به سريع تر به مقصد مي رسد به همين جهت هزينه حمل و نقل بالا مي رود و اينكه هر نوع باري را نمي توان به صورت هوايي حمل كرد و شرايط خاص خودش را دارد .
حمل دريايي براي كالاهايي كه سنگين تر هستند و حجم بالايي دارند به كار مي رود و هزينه كمتري نسبت به حمل بار هوايي دارد در صورتي كه براي رسيدن كالا به مقصد عجله اي نداشته باشيم مي توانيم از حمل دريايي استفاده كنيم در برخي موارد نياز است كه از حمل تركيبي استفاده شود يعني كالا در يك پارت و تنها با يك نوع حمل به مقصد نمي رسد و لازم است كه هم از حمل دريايي و هم از حمل زميني يا همان جاده اي استفاده كنيم . 
شركت بازرگاني همراهان پيشرو تجارت آماده ارائه هرگونه خدمات حمل و نقل مي باشد 
علاوه از اين شركت مي تواند كليه خدمات بازرگاني اعم از ترخيص كالا ، صادرات كالا ، واردات كالا ، خريد از چين و غيره را انجام دهد و همچنين تجارت با سوريه ، تجارت با هند و تجارت با روسيه از جمله تخصص ما مي باشد.

:: موضوعات مرتبط: ترخيص كالا
:: برچسب‌ها: حمل و نقل ، حمل بار هوايي ، خدمات بازرگاني ، ترخيص كالا ، صادرات كالا ، واردات كالا ، خريد از چين ، تجارت با سوريه ، تجارت با هند ، تجارت با روسيه،كليه خدمات بازرگاني
نوشته شده در ۲۰ مهر ۱۳۹۸
ساعت : ۱۲:۴۶:۳۲
نویسنده : محمود اشتري
نظرات (0)

خدمات بازرگاني
حمل و نقل بين المللي ، صادرات كالا، واردات كالا ، حمل بار هوايي ، حمل بار زميني ، چارتر كشتي ، خريد از چين ،حمل كانتينري ، حمل بار دريايي ، ترخيص كالا و غيره ... جزء خدماتي است كه شركت بازرگاني همراهان پيشرو تجارت در اختيار مشتريان عزيز قرار مي دهد .


براي صادرات كالا هزينه هايي وجود دارد كه هزينه هاي گمركي گفته مي شود و اين مبلغ شامل تخليه و بارگيري ، انبارداري ، اخذ مداركي از قبيل گواهي ترخيصيه و بهداشت و هزينه هاي THC و هندلينگ كالا مي باشد كه توسط شخص حقيقي و يا حقوقي اخذ مي گردد.


به كالاهايي كه در داخل كشور يا ساير كشورهاي خارجي ساخته و يا فراهم شده است و از راه تجاري به يك كشور ديگر وارد مي گردد واردات كالا گفته مي شود .


به انجام كليه تشريفات گمركي براي واردات كالا و يا صادرات كالا به گمركات كشور را ترخيص كالا گفته مي شود و شخصي كه اين كار را انجام مي دهد ترخيص كار گمرك مي گويند.


شركت بازرگاني همراهان پيشرو تجارت با بيش از 20 سال سابقه در امر حمل و نقل ، حمل بار هوايي ، حمل بار دريايي ، حمل كانتينري ، حمل بار فله قادر است تمام حمل بار مشتريان از صفر تا صد را برعهده بگيرد و با دقت هرچه تمام تر انجام دهد.
 

منبع : پيشرو تجارت

:: موضوعات مرتبط: ترخيص كالا
:: برچسب‌ها: خدمات بازرگاني ، حمل و نقل ، صادرات كالا ، واردات كالا ، حمل بار هوايي ، چارتر كشتي ، خريد از چين ، حمل كانتينري ، ترخيص كالا ، ترخيص كار گمرك ، بار فله،حوالجات ارزي
نوشته شده در ۱۷ مهر ۱۳۹۸
ساعت : ۰۳:۳۸:۱۵
نویسنده : محمود اشتري
نظرات (0)

حوالجات ارزي
حواله ارزي يكي از خدمات ارزي است كه يك فرد هر جاي دنيا كه باشد مي تواند از طريق آن مبادلات پولي و مالي براي خريد و فروش كالا انجام دهد .
انواع حواله ارزي 

 • حواله ارزي صادره : ارسال ارز از طريق بانك يا صرافي به فردي را حواله ارزي صادره مي گويند
 • حواله ارزي وارده : بانك هايي كه خدمات ارزي دارند بايد پس از دريافت پيام تاييد ارسال حواله ارزي در اسرع وقت ، ارز ارسالي را به حساب مشتري واريز كنند و فرد مورد نظر نيز در خارج از كشور با پاسپورت و كارت شناسايي معتبر خود بتواند وجه واريزي به حساب خود را دريافت كند و فرد مي تواند اين وجه را به حساب ارزي ديگري واريز كند و يا اينكه به بانك بفروشد و يا مي تواند به ارز ديگري تبديل كند .

كارمزد حوالجات ارزي
براي انجام حوالجات ارزي هزينه اي توسط كارگزار در نظر گرفته مي شود كه به عنوان كارمزد شناخته مي شود 
و شركت هايي كه خدمات ارزي ارائه مي دهند دستمزد مي گيرند و هر حواله صادره داراي كارمزدهاي ارزي و ريالي است و مقداري از اين كارمزدها قبل از حواله و تعدادي بعد از ارسال حواله به مشتري اخذ مي گردد.

منبع : پيشرو تجارت

:: موضوعات مرتبط: ترخيص كالا
:: برچسب‌ها: حوالجات ارزي ، حواله ارزي،مشاوره بازرگاني
نوشته شده در ۱۶ مهر ۱۳۹۸
ساعت : ۰۱:۳۷:۳۷
نویسنده : محمود اشتري
نظرات (0)

پرسنل شركت بازرگاني همراهان پيشرو تجارت مي توانند در زمينه صادرات كالا و واردات كالادانش و تجربه خود را در اختيار مشتريان عزيز قرار دهد تيم خدمات بازرگاني اين شركت با حضور در دفاتر گوانجو ، تهران و منطقه آزاد اروند طبق قوانين و مقررات مربوط به تجارت بين المللي حركت مي كند . 
برخي از خدمات شركت بازرگاني همراهان پيشرو تجارت

 • مشاوره بازرگاني رايگان در كليه امور صادرات و واردات و خدمات بازرگاني توسط پرسنل مجرب شركت بازرگاني همراهان پيشرو تجارت 
 • برآورد اوليه و اعلام كليه هزينه هاي حمل و نقل و ترخيص كالا قبل از دريافت كالا در كشور مبدا
 • انعقاد قرارداد معتبر برا اساس پيش فاكتور و اطلاعات ارائه شده جهت محاسبه هزينه ها از طرف مشتريان
 • اعلام هزينه هاي حمل و ترخيص كالا به شركاي تجاري ظرف مدت كمتر از 24 ساعت 

تخصص پرسنل شركت بازرگاني همراهان پيشرو تجارت در امر مشاوره بازرگاني خارجي مي تواند به عنون يك كاتاليزور عمل كرده و بهترين ديدگاه را در امر كسب و كار شما ارائه دهد . 

 

منبع : پيشرو تجارت

:: موضوعات مرتبط: ترخيص كالا
:: برچسب‌ها: مشاوره بازرگاني ، حمل و نقل ، ترخيص كالا ، صادرات كالا ، واردات كالا ، خدمات بازرگاني،خريد از چين
نوشته شده در ۱۳ مهر ۱۳۹۸
ساعت : ۰۱:۵۷:۳۲
نویسنده : محمود اشتري
نظرات (0)

خريد از چين

 

چين كشوري است كه واردات كالا از آن نه براي كشور ايران بلكه براي كشورهاي ديگر نيز انجام مي شود و همواره برخي از اقلام خاص خود را از طريق خريد از چين تامين ميكنند با توجه به اين موضوع بحث چگونگي خريد از چين و چگونگي تهيه كالا از چين و واردات به كشور مطرح مي شود در اين راستا شركت بازرگاني همراهان پيشرو تجارت با تجربه 22 ساله اي كه دارد مي تواند شما را نه تنها در امر خريد از چين بلكه در امور واردات كالا از چين و ترخيص كالا و همچنين صادرات كالا و كليه خدمات بازرگاني آماده ارائه خدمات به مشتريان عزيز مي باشد

وجود ترخيص كار گمرك با تجربه اين شركت در بنادر جنوبي كشور و كشور چين مي تواند كارها را براي صاحب كالا راحتتر كند .

در خريد از چين بايد در مورد مباحث زير اطلاعات كافي داشته باشيم

 • چه كالايي از چين بخريم
 • چگونه توليدكنندگان خوب چيني را بيابيم
 • چگونه بهاء كالاي خريداري شده را پرداخت نماييم
 • چگونه از با كيفيت بودن كالا و اصالت آن مطلع شويم
 • چگونه كالايي را كه از چين خريد كرده ايم را حمل و نقل كنيم
 • چگونه كالاي خريداري شده از چين را ترخيص نماييم
 • چگونه قيمت هاي تمام شده را براي فروش محاسبه كنيم

درباره موارد بالا در سايت شركت بازرگاني همراهان پيشرو تجارت قسمت خريد از چين به صورت كامل توضيح داده شده است.

:: موضوعات مرتبط: خريد از چين
:: برچسب‌ها: خريد از چين ، ترخيص كالا ، حمل و نقل ، ترخيص كار گمرك ، صادرات كالا ، واردات كالا،ترخيص كالا
نوشته شده در ۱۰ مهر ۱۳۹۸
ساعت : ۰۳:۴۸:۱۰
نویسنده : محمود اشتري
نظرات (0)

ترخيص كالا

 

براي صادرات كالا و واردات كالا احتياج به تشريفات گمركي است كه ترخيص كالا گفته مي شود و براي ترخيص كالا از گمرك به مداركي نياز است

 

 • بارنامه يا B/L
 • گواهي مبدا يا سياهه كالا يا Co
 • ليست عدلبندي يا Packing List
 • فاكتور فروش يا Invoice

 

همه اين مدارك ها بايد قبل از ورود به گمرك بايستي به دست ترخيص كار برسد تا بتواند كالا را ترخيص كند اگر كالا نياز به گواهي بهداشت داشته باشد بايد اين گواهي هم به ترخيص كار گمركداده شود و اگر نياز به مدارك خاص ديگري باشد كه اين مدارك بسته به نوع كالا است بايد در اختيار ترخيص كار گمرك باشد.

 

مراحل كلي ترخيص كالا

 

 

 • انجام ثبت سفارش كالا در سامانه جامع تجارت ايران https://ntsw.ir 
 • اخذ ترخيصيه از شركت حمل كننده كالايي كه بصورت دريايي ارسال شده و يا اخذ قبض انبار كالايي كه بصورت هوايي و يا زميني ارسال شده است
 • اظهار كالا در سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزي يابه نشاني
 • آماده سازي كالا جهت ارزيابي در گمرك خانه محل ورود كالا
 • دنبال كردن فرآيند ارزيابي و كارشناسي كالا كه توسط كارشناسان مجازي سيستم انجام مي شود.
 • پس از اتمام مراحل كارشناسي و ارجاع سند به قسمت صندوق بايد فيش هاي حقوق و عوارض گمركي توسط كارگزار يا ترخيص كار و يا حتي صاحب كالا واريز گردد و در سيستم بارگزاري گردد.
 • سپس مرحله درب خروج و اجازه سيستم جهت اعلام بار كه بايستي به پايانه حمل و نقل جهت ارسال كالا به انبار صاحب كالا اقدام شود.
 • بارگيري و خروج كالا از درب خروج گمرك.
 • مراجعه راننده كاميون به پايانه و اخذ بارنامه و فيش پرداختي جهت كرايه حمل كالا .
 • تحويل كالا به صاحب كالا و ارائه برگه دستور ترخيص كالا يا يا پروانه سبز گمركي سابق كه در حال حاضر بصورت الكترونيكي صادر مي گردد به صاحب كالا

 

شركت بازرگاني همراهان پيشرو تجارت با داشتن كادري مجرب آماده ارائه هر گونه خدمات بازرگاني از جمله ترخيص كالا مي باشد .

 

منبع : پيشرو تجارت

:: موضوعات مرتبط: ترخيص كالا
:: برچسب‌ها: ترخيص كالا ، ترخيص كار گمرك ، صادرات كالا ، واردات كالا ، حمل و نقل ، خدمات بازرگاني،خدمات حمل و نقل تركيبي
نوشته شده در ۸ مهر ۱۳۹۸
ساعت : ۰۴:۳۲:۴۵
نویسنده : محمود اشتري
نظرات (0)

حمل و نقل 

شركت بازرگاني همراهان پيشرو تجارت با بيش از 22 سال سابقه بازرگاني آماده ارائه خدمات حمل و نقل اجاره و چارتر كشتي و كليه خدمات بازرگاني مي باشد انواع حمل و نقل تركيبي ، حمل بار فله در كشتي هاي چند هزارتني از جمله سوابقي است كه در رزومه كاري اين شركت مي باشد .

با در نظر گرفتن توانايي ها و تجربياتي كه اين شركت داراست در زمينه هاي غير و حمل و نقل از جمله خدمات گمركي و انجام كليه امور صادرات كالا و واردات كالا ،  ترانزيت و ترانشيپ، تشريفات  گمركي مبدا و مقصد، تشريفات بندري، بسته بندي/ پالت بندي و انجام امورانبارداري و ترخيص انواع كالاهاي مجاز بازرگاني مي باشد.

 • سرويس مستقيم حمل خرده بار از مبدا به مقصد: كالاي شما چه به صورت خرده بار باشد  يا فول تراك از  طريق حمل هوايي يا دريايي بنا به نوع حمل درخواستي مشتري
 • حمل ويژه ي كالاي سنگين(كالاهايي با وزن تناژ و يا كالاهاي به اصطلاح bulk)
 • حمل كالاي خطرناك (انواع كالاهاي خطرناك با اعلامUN Code & Class  از فرم  MSDSآن كالا)
 • ترانزيت كالا از مبادي اروپا به مقصد تركيه و سپس ترخيص و ارسال آن به ايران.
 • داراي نفرات مستقر جهت تحويل و ارسال كالا در كشوهاي تركيه و چين و امارات و خريد از چين.

 

منبع : پيشرو تجارت

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: حمل و نقل ، صادرات كالا ، واردات كالا ، ترخيص كالا ،چارتر كشتي ، بار فله،حمل و نقل
نوشته شده در ۷ مهر ۱۳۹۸
ساعت : ۰۱:۳۰:۴۹
نویسنده : محمود اشتري
نظرات (0)

حمل و نقل

شركت بازرگاني همراهان پيشرو تجارت، با تجربه و سابقه طولاني مدتي كه در امر چارتر كشتي و حمل و نقل و حمل بار هوايي ، حمل بار با انواع كانتينر، حمل بار فله دارد آماده ارائه انواع خدمات بازرگاني در زمينه هاي مختلف مي باشد.

با توجه به تجربياتي كه شركت بازرگاني همراهان پيشرو تجارت دارد و قابليتي كه در ارائه خدمات گمركي و انجامصادرات كالا و واردات كالا و ترخيص كالا دارد مي تواند كليه امور مربوط به مشتريان را انجام دهد

اين شركت با دارا بودن افراد مختصص در حمل و نقل ، در دفتر تهران و همچنين در بنادر جنوبي ايران آماده ارائه خدماتي نظير حمل دريايي ، حمل هوايي بار ، حمل كالاي خطرناك و انواع خدمات بازرگاني مي باشد

 

اطلاعات مورد نياز براي صادرات كالا

 

 • مشخصات صادركننده/ارسال كننده كالا (shipper)
 • مشخصات گيرنده كالا در مقصد (Consignee) 
 • مشخصات خريدار (در مواردي كه خريدار و گيرنده همان شخص يا شركت باشد)
 • شماره وتاريخ ومشخصات مجوزها وساير گواهيهاي مورد نياز جهت صادرا ت بر حسب مورد
 • كشور مبدا (محل ساخت يا توليد كالا(Country of Origin )
 • كشور مقصد وسيله حمل يا به طور كلي مقصد
 • وسيله حمل
 • نوع حمل 
 • ترم توافقي قيد شده در قرارداد فروش (اين ترم معمولا در پيش فاكتور يا Proforma Invoice قيد ميگردد)
 • نحوه پرداخت،كه معمولا در پيش فاكتور(Proforma invoice) و يا فاكتور اصلي
  (Commercial Invoice)با ذكر عباراتي مانند:
  Letter of credit)) Full advance payment,100% TT,L/C 
 • كشور مقصد نهائي/شهر يا بندر مقصد 
 • فاكتور با ارزش واقعي صادراتي كالا به همراه ليست عدل بندي كالا(Packing List) كه كد تعرفه، نوع  بسته بندي و ابعاد ان بر حسب سانتي متر، اوزران خالص و ناخالص بر حسب كيلوگرم به صورت دقيق مي بايست در آن درج شده باشد 
 • شرايط معامله و پرداخت و تحويل كالا
 • وسيله حمل , محل بارگيري
 • گمرك محل انجام تشريفات صدور كالا
 • مشخصات محموله (نوع، ابعاد، تعداد بسته ها، وزن خالص و ناخاص كل و علامت و شماره)
 • مشخصات كالا (تعرفه، كالا، تعداد يا مقدار كالا، وزن خالص و ناخالص، ارزش صادراتي كالا)
 • محاسبه و درج هزينه هاي گمركي (انبارداري، باربري، اخذ پلمپ)

منبع : پيشرو تجارت

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: حمل و نقل ، صادرات كالا ، واردات كالا ، ترخيص كالا ،چارتر كشتي ، بار فله،صادرات كالا
نوشته شده در ۴ مهر ۱۳۹۸
ساعت : ۱۱:۲۸:۰۹
نویسنده : محمود اشتري
نظرات (0)

صادرات كالا

به انتقال بار و يا ارسال كالا از جايي به جاي ديگر صادرات كالا گفته مي شود ولي اگر به حالت تجاري و بازرگاني بخواهيم تعريف داشته باشيم ، به خروج كالا از قلمرو گمركي كشور جهت ارسال به ساير كشورها صادرات گفته مي شود.

شخصي كه صادرات انجام مي دهد بايد از سازمان مربوطه مجوز صادرات كالا را دريافت نمايد كه از جمله سازمان ها، اتاق بازرگاني مي باشد ، شخص صادر كننده كالا بايد كارت بازرگاني داشته باشد 

صادرات كالا از نظر خروج كالا از كشور به دو دسته تقسيم مي شود : صادرات قطعي و صادرات موقت 

صادرات قطعي به صادراتي گفته مي شود كه ارسال كالا به خارج از كشور به منظور فروش يا مصرف در كشور مقصد صادر شده است 

صادرات موقت به صادراتي گفته مي شود كه ارسال كالا به خارج از كشور به منظور شركت در نمايشگاه هاي بين المللي مي باشد و در صورتيكه كالا به فروش نرفت بدون نياز به پروسه گمركي واردات ، بتواند به كشور باز گرداند .

 

منبع : پيشرو تجارت

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: صادرات كالا ، واردات كالا ، صادرات و واردات ، ترخيص كالا ، ترخيص كار گمرك،[ ۱ ]